پارسه خبر
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷   |   Saturday 23 June 2018
خبر فوری :
منو اصلی

کد خبر: 30226

تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۶

تأکید دکتر اشرفی اصفهانی در نشست خبری ائتلاف فکر نو:

لزوم تشکیل انجمن جوانان اتاق بازرگانی تهران در سال حمایت از تولید و کالای ایرانی

اشرفی اصفهانی : ۳ هدف مهم تشکیل این انجمن مسئولیت اجتماعی جوانان - شبکه سازی - کارآفرینی و جانشین پروری است که در زمره مهمترین مطالبات قشر جوان و نخبه بوده است. این انجمن به عنوان یک نهاد قانونی برای همگرایی جوانان خلاق و کارآفرین تشکیل شده که حاصل آن خدمت بسیار فراگیر و موثر به این قشر مهم جامعه خواهد بود.

روز سه شنبه نشست خبری «ائتلاف فکر نو» به میزبانی جوانان نخبه، فعال اقتصادی و کار آفرین با شعار زنده باد همه‌ی جوانان با حضور نمایندگان رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها برگزار شد.

در این نشست پرهام رضایی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند و بازرس اتاق بازرگانی ایران روسیه و از اعضای هیئات موسس فکر نو به عنوان اولین سخنران ضمن اشاره به اینکه بعد از سال‌ها اختلاف نظر و عقیده در خصوص تشکیل اتاق بازرگانی جوانان، عاقبت این مهم اتفاق افتاده، گفت: بالاخره تابوی ممیزی سن و جنسیت و لزوم اینکه آیا ورود جوانان به این عرصه (اتاق بازرگانی) مفید است یا خیر، شکسته شد و اکنون اتاق تهران برگزار کننده انجمن جوانان میباشد.

وی با اشاره به اینکه افزون بر ۱۲۰ کشور جهان از چنین انجمن مشابهی بهره می‌برند، افزود: محدوده سنی افراد حاضر در این انجمن‌ها از ۱۸ تا ۴۰ سال است و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

از سال ۸۵ در بدو انتخابات اتاق ایران بود که فعالیت و حضور جوانان در این عرصه رنگ و لعاب جدی گرفت و، اما بلافاصله بعد از انتخابات این موضوع به فراموشی سپرده شد، دقیقا کسانی که آنروز‌ها جوان بودند و اکنون به عنوان افراد پیشکسوت شناخته می‌شوند در راه برپایی این انجمن تلاش فراوانی لحاظ کردند. در سال ۹۶ بالاخره برخی از این افراد به این نتیجه رسیدند که انجمن یاد شده رسماً تشکیل شده و اتاق تهران با همکاری معاونت تشکل‌ها «آقای دکتر ملکی» از جوانان علاقمند به حضور در این تشکل دعوت به عمل آوردند.

رضایی همچنین هدف از تشکیل اتاق بازرگانان جوان در اتاق تهران با توجه به تغییراتی که نیاز بوده انجام شود گفت: پوشش خلاء حضور جوانان از مهمترین دلایل تشکیل این اتاق میباشد که قطعاً اتاق بازرگانی با نمایندگان جوانش می‌تواند بسیاری از خواسته‌های این قشر کلیدی جامعه را مرتفع سازد.

وی گفت: ادغام تشکل‌های استانی با هدف خلق یک تشکل ملی مربوط به کسب و کار جوانان در سایه اتاق بازرگانی از مهمترین دست آورد‌های این انجمن میباشد که تا کنون از وجود آن محروم بوده ایم. رضایی افزود درصد ریسک پذیری جوانان در انجام امور محوله، موارد مربوط به استارت آپ‌ها و راندمان اقتصادی شاید یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که می‌توان در این اتاق از آن بهره گرفت.

رضایی گفت: جانشین پروری بحث مهمی است که بر دوش پیشکسوتان اتاق بازرگانی است که می‌تواند در قالب مشاوره و تشکیل اتاق فکر از جوانان بهره لازم و مکفی ببرند. وی ادامه داد: انجمن جوانان و ائتلاف فکر نو به عنوان اولین هلدینگ جوانان کار آفرین شناخته می‌شود. از وظایف این انجمن گردهم آوردن تجار جوان برای انجام امور تجاری و بیزنس‌های نو منطبق با ابرقدرت‌های اقتصادی میباشد که در نوع خود منحصر بفرد است.

لزوم تشکیل انجمن فکر نو در سال حمایت از تولید و کالای ایرانی

در ادامه دکتر عطاالله اشرفی اصفهانی به عنوان یکی از فعالین بخش کشاورزی و از دیگر موسسان ائتلاف فکر نو ضمن اشاره به لزوم توجه دقیق به خواسته منطقی جوانان در عرصه اقتصاد و تجارت و به شکل خاص، توجه به اینگونه خواسته‌ها در قالب تشکل‌های بازرگانی نوین، گفت: باید امید را زنده نگه داشت. ما امروز خارج از هر اتفاقی که ممکن است حادث شود، باید به انتخابات سالم و پر شور اهمیت دهیم چرا که حمایت و تشویق در راه خلق فکر و ایده نو، حاصلی جز تزریق امید و زودن نا امیدی از بستر جامعه بخصوص جوانانی که این روز‌ها از آینده و فرجام خود هراس دارند، در بر نخواهد داشت.

وی با اشاره به وضعیت پر التهاب کنونی اقتصاد کشور و همچنین فشار‌های بین المللی که تأثیر بسزایی در نا امید کردن جوانان به آینده دارد، افزود: نقش رسانه‌ها در انعکاس واقعیت و کاشت بذر امید در میان آحاد مردم، مخصوصاً قشر جوان با انتشار اخبار سالم و امیدوارکننده بسیار خطیر و قابل توجه است.

اشرفی اصفهانی ضمن تشکر از مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران به جهت حمایت از انجمنی متشکل از جوانان متخصص در شاخه‌های مختلف گفت: باید تقدیر ویژه از آقای پدرام سلطانی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران به عنوان متولی اصلی این انجمن داشته باشم که حمایت وی باعث طی شدن فرایند تشکیل این انجمن و انتخابات پیش رو شده و بد نیست بدانید همواره تشکیل این انجمن، آرزوی قلبی و قبلی وی بوده است.

وی افزود: ۳ هدف مهم تشکیل این انجمن مسئولیت اجتماعی جوانان – شبکه سازی – کارآفرینی و جانشین پروری است که در زمره مهمترین مطالبات قشر جوان و نخبه بوده است. این انجمن به عنوان یک نهاد قانونی برای همگرایی جوانان خلاق و کارآفرین تشکیل شده که حاصل آن خدمت بسیار فراگیر و موثر به این قشر مهم جامعه خواهد بود.

اشرفی اصفهانی گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی خوشحالیم شاهد سبقت بانوان از آقایان در بسیاری از مشاغل و رتبه‌های علمی، اقتصادی واجتماعی هستیم و قطعاً از این ظرفیت در انجمن یاد شده به شکل اختصاصی بهره خواهیم برد. وی با اشاره به نام سال جاری که رهبر انقلاب آنرا حمایت از تولید و کالای ایرانی برگزیده اند افزود: چه چیز از این مهم بهتر خواهد بود که در سال جاری با رونمایی از این تشکل جوان محور از کارآفرینی تا تولید داخلی در حد توان و بضاعت علمی و اقتصادی بهره ببریم؛ لذا با حمایت دستگاه‌های مختلف از جمله اتاق بازرگانی از این انجمن مخصوصاً در بحث امور بانکی، می‌توانیم بزرگترین خدمت را به وضعیت نچندان خوش تولید داخلی عرضه کنیم.

وی از این انجمن نه به عنوان یک معجزه گر، بلکه به عنوان یک تریبون قانونی و مستند برای مطالبه رسمی حقوق جوانان در عرصه‌های مختلف یاد کرد که می‌تواند در سایه بزرگترین دپارتمان بخش خصوصی (اتاق بازرگانی) صدای جوانان را به گوش متولیان امر، رسا‌تر از همیشه برساند. امید است اعتماد و توجه از سوی دولت به بخش خصوصی با تحقق این آرزوی دست یافتنی بیش از پیش افزایش یابد.

اشرفی اصفهانی مقوله‌ی آموزش و تربیت مدیران در سایه پذیرش مسئولیت اجتماعی، را از دیگر کارکرد‌های غیر قابل انکار این انجمن برشمرد و افزود: این انجمن می‌تواند برای اعضاء و بازرگانان جوان نقطه عطفی برای رشد و توسعه فراهم کند تا از این پس شاهد خفگی و دست انداز‌ها در راه احقاق حقوق این قشر فعال و پر تکاپو در عرصه اقتصاد و جامعه نباشیم.

وی افزود: شاید محدودیت سن تا حداکثر ۴۰ سال برای حضور در این تشکل دلیل قابل دفاعی برای توجه ویژه و درک متقابل از مشکلات و انسداد مجاری رشد اقتصادی که طنابش در دستان جوانان بازرگان این کشور است، باشد تا به امید خداوند برای اولین بار اثر مثبت این انجمن و اتاق فکر در بستر جامعه قابل لمس و درک باشد.

در پایان دکتر اشرفی اصفهانی از اعضای انجمن خواست با حضور پر رنگ و تاثیر گذار خود رأس ساعت ۱۰ روز یکشنبه ۶ خرداد ماه سال جاری در محل هتل ارم حضور بهم رسانند و با شور و شعور در انتخاباتی سالم، بانی تشکیل یک انجمن عالی برای جوانان در سطح یاد شده باشند.

 

دیدگاه کاربران
*

ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

*

از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

*

از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

*

نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


ارسال دیدگاه

*

*

*

پربازدیدترین ها
 • روز
 • هفته
 • ماه
 • سال
 • سیاسی

  مقامات دولت ترامپ بیهوده پُز میدهند/ چالشی جدید پیش روی آمریکا

  پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز اول تیر

  گزینه‌های هیئت‌رئیسه مجلس برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰+ اسامی

  تلاش هند برای سرمایه گذاری در ایران با وجود تحریم های آمریکا

  مراسم چهلمین روز درگذشت قائم‌مقام فقید شورای نگهبان برگزار شد

  مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم علیزاده برگزار شد

  واشنگتن باز هم آغوش خود را برای تروریست‌های ضدایرانی باز کرد

  با الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مخالفم/ چرا باید زیر سلطه آمریکا و عربستان ببریم؟

  تصمیم جدید دولت برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

  «FATF» توان دفاعی و نظامی کشور را تضعیف خواهد کرد/ مسئولان طبق فرمایشات رهبری عمل کنند

  طرح جنایتکارانه دشمنان ‌ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند

  برخی در حقانیت مبارزه با نظام سلطه و مقاومت در برابر آن، تشکیک می‌کنند

  ساخت ایران| "موشک کایت"؛ پخش کننده ریز مهمات + عکس

  کمک انگلیس و آمریکا به اسرائیل برای کمرنگ کردن دستاورد اطلاعاتی ایران

  واکنش خط حزب الله به نامه درخواست مذاکره با ترامپ

  اقتصادی

  وقت خرید خودرو

  حس بی‌ثباتی در اقتصاد عامل گرایش به بازار غیر متشکل/ پیش‌بینی بازدهی ۵۰ درصدی بورس تا زمستان

  اوپک مدل پیشنهادی ایران را پذیرفت/ سهم بازار نفت ایران محفوظ می ماند

  نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

  با همین شب بریم، برنده هستیم!

  زنگنه: بعید است خریداران نفت ایران از تحریم‌های آمریکا معاف شوند

  توافق پیشین اوپک با تاکید بر پایبندی ۱۰۰درصدی اعضا حفظ شد

  پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در تابستان

  توافق اوپک برای افزایش ۱ میلیون بشکه‌ای تولید نفت

  قیمت طلا افزایش یافت/ هر اونس ۱۲۶۸ دلار

  فروش بلیت قطارهای تابستانی با ۱۰ درصد افزایش از امروز

  مخالفت عربستان با محکومیت تحریم‌های ضدایرانی در نشست اوپک

  زنگنه جلسه کمیته نظارت بر بیانیه اوپک را به نشانه اعتراض ترک کرد/پیشنهاد افزایش تولید یک میلیون بشکه نفت مطرح می‌شود

  بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

  خبری درباره تعلیق همکاری اوبر بانک دریافت نکرده‌ام

  فرهنگی

  پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۴ساعت گذشته

  جشن تولد نخستین شهید حادثه پلاسکو + تصاویر

  تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور

  فساد در سینمای ایران به روایت بازیگر زن دوران طاغوت +فیلم

  تجلیل از حافظان قرآن دارالقرآن شهید علیزاده+عکس

  اکران «باشگاه پسران میلیاردی» علیرغم رسوایی جنسی «کوین اسپیسی»

  بزرگداشت صدرالدین شجره در مسجد بلال برگزار می‌شود

  هفته‌ای با طعم «گس» برای فیلم‌های سینمایی/ جام جهانی به سینماگران خسارت زد

  ترامپ عقب‌نشینی کرد/ کودکان را به والدین برگردانید اما با هم زندانی کنید +عکس

  رهبر انقلاب: اگر وهابیون جرأت می‌کردند پس از بقیع قبر پیامبر(ص) را ویران می‌کردند + فیلم

  معاون وزیر ارشاد، گواهینامه درجه یک هنری‌اش را برگرداند

  اقدام دور از انتظار لادن طباطبایی با حضور در شبکه من و تو! +عکس

  بررسی ادله قرآنی ضرورت عدالت ولی امر/ جایگاه مردم در نظام ولایی

  ادب و آداب مسجد در بیان امام صادق(ع)

  شهروندان آمریکایی در حالت عادی سلاح بیشتری نسبت به وضعیت جنگی یمن دارند +عکس و فیلم

  هنری

  مدیران جدید جشنواره فیلم برلین معرفی شدند

  رامبد جوان: خندیدن را به ما یاد نداده‌اند

  مراسم اهدای جایزه‌ "ارغوان" در خانه هنرمندان

  جایزه فرشته برگزیدگانش را شناخت

  بدرقه بهار با هنر در بوستان‌های تهران / "ایده" به بلوار کشاورز می‌آید

  سید مجتبی حسینی نشان هنری‌اش را برگرداند

  تالارهای نمایشی پایتخت به استقبال تابستان می‌روند / آغاز اجرای ۱۲ نمایش در تماشاخانه‌های تهران

  بزرگداشت هوشنگ آزادی در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان

  شاگردان شافعی در گالری زمان هنر

  آثاری از هاکنی، باسکیت، لیختنشتاین و … در ساتبیز لندن/عکس

  هنرمندان تئاتر درخواست‌های خود را از انجمن نمایش پیگیری کنند

  برگزاری نخستین نمایشگاه عکس گروهی پرنده‌نگری بختگان در شیراز

  اختصاص دیپلم جهانی "سیفژ" به بانوی هنرمند شیرازی

  نمایشگاهی بی‌سرنشین در گالری طراحان آزاد / تفسیر و معناشناسی آثار مهدی معتضدیان

  عکسی از انسل آدامز در حراج آنلاین بونامز نیویورک چکش می‌خورد / عکس

  ورزشی

  اسامی نهایی ورزشکاران تا پایان هفته به کمیته سازماندهی اعلام می‌شود/فرم‌های ناقص به فدراسیون‌ها برگشت داده شد

  بیرانوند در راه تاریخ سازی در جام جهانی 

  جهانی: به خاطر هواداران در صنعت‌ نفت ماندم/ امیدوارم با سرجیو نتایج خوبی بگیریم

  بازیکن ایرانی به پیشنهاد وسوسه انگیز شرق آسیا «نه» گفت

  اعزام ۱۷ پزشک به بازی‌های آسیایی/رشته‌های مدال‌آور با پزشک و فیزیوتراپ مخصوص به اندونزی می‌روند

  چند پرسپولیسی به سفارت کرواسی رفتند 

  اولین پیروزی خانگی والیبال در لیگ ملت ها

  جام‌جهانی ۲۰۱۸| جرنوت: شانس پیروزی بر آرژانتین را داریم/ بازیکنانم برای جام جهانی بعدی کاملا آماده هستند!

  فیلم/گل دیدنی موسی به ایسلند

  توهین بی بی سی به ملی پوشان فوتبال ایران + عکس

  پروین: کی‌روش را نباید فقط تا جام ملت ها نگه داریم

  خوان فران با اتلتیکو تمدید کرد

  پهلوان: برای خوشحالی هواداران تراکتورسازی، باید فصل گذشته را جبران کنیم/ توشاک نیازی به تعریف ندارد

  تلاش برای رساندن ستاره تیم ملی به بازی با پرتغال

  ملتی پایان تحقیرش را در ساق پاهای شما جست و جو می کند/یادداشت اینستاگرامی پژمان جمشیدی خطاب به شاگردان کی روش+ عکس

  رفتن به نوارابزار
  طراحی سایت سئو